Duyurular

Burs Başvuruları sadece elektronik ortamda alınacaktır. İmzaladığınız başvuru belgenizi ekinde yer alan diğer belgelerinizle birlikte tarayarak Koordinatörlüğümüze e-mail yoluyla ulaştırmanız gerekmektedir.

Notlar:

1-İstenilen diğer belgeler başvuru formunun altında yer almaktadır.

2-Başvurunuz tarafımıza ulaştığında size mesai saatleri içerisinde bilgilendirme maili gelecektir. Bilgilendirme maili almayan başvuru sahiplerinin Koordinatörlüğümüzle iletişime geçmesi gerekmektedir.

3-Mülakata girmeye hak kazanan adayların listesi ile Mülakat tarihi, yeri ve saati ilgili Enstitülerin web sayfalarında duyurulacaktır.

Başvuru Tarihleri: 16 Mart-19 Mart 2021 Saat 17:00’a kadar

E-mail: yokburslari@gazi.edu.tr

İletişim Bilgileri: 0312 202 89 71-72

Başvuru Formu

100-2000 YÖK Doktora Burs Programına başvuru yapmak isteyen öğrencilerde aranan şartlar 

YÖK 100/2000 DOKTORA BURSU BAŞVURU KRİTERLERİ 
Alan Adı   Kontenjan Başvurulabilecek Enstitü Anabilim Dalı Kriterler
İnsan Beyni ve Nörobilim            3             Nörobilim, Anatomi, Fizyoloji, Biyofizik, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Biyokimya İlgili Anabilimdalı doktora kabul şartlarını sağlıyor olmak.
Yakıtlar (Fosil ve Biyo)ve Yanma 3 Enerji Sistemleri Mühendisliği,Makine Mühendisliği,Kimya Mühendisliği,Otomotiv Mühendisliği,Endüstri Mühendisliği
Akıllı ve Yenilikçi Malzemeler 3 Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Fizik, İleri Teknolojiler, Kimya, Kimya Mühendisliği